Arkadaşını av tüfeğiyle öldürdü! İstenen ceza belli oldu

Olay, 21 Haziran gece saatlerinde İzmit ilçesi Durhasan Mahallesi’nde meydana geldi. İsmail Kütük ile arkadaşı Erdem Diril arasında küfürleşme nedeniyle kavga çıktı. Kavga sırasında Diril, Kütük’e av tüfeğiyle ateş etti. Saçmaların isabet ettiği Kütük, olay yerinde hayatını kaybetti.

Diril ise jandarmaya giderek teslim oldu. İsmail Kütük’ün cenazesi morga kaldırılırken, Erdem Diril, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Erdem Diril’in olayla ilgili savcılıkta verdiği ifadede Kütük’ün kendisine hakaret ettiğini, bu yüzden de öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

YERE DÜŞMEDİĞİNİ GÖRÜNCE 1 EL DAHA ATEŞ ETMİŞ

Cumhuriyet savcısı tarafından olaya ilişkin hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, taraflar arasında araçta tartışma çıktığı, sanık Diril’in inerek av tüfeğini aldığı belirtildi. İddianamede, Diril’in önce 2 kez tüfeğini ateşlediği, Kütük’ün yere düşmediğini görmesi üzerine bir kez daha ateş ettiği ifadeleri yer aldı. Otopsi incelemesinin de yer aldığı iddianamede yakın mesafeden yapılan atışta saçmaların hayati organlara isabet etmesi sonucu İsmail Kütük’ün hayatını kaybettiği belirtildi.

İddianamede Erdem Diril’in ‘Kasten öldürme’ suçunu işlediği belirtilerek müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Erdem Diril, 4 Ocak 2024 tarihinde Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir