Bakan Yerlikaya kovaladığı zanlıyı yakalayan polisi tebrik etti: Bu olay filmde değil, Ataşehir’de yaşandı

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde “muhtar” olduğunu söyleyen zanlı, yolda tartıştığı vatandaşı silahla tehdit etti. Durumu gören polis, yoldan çevirdiği motosikletli ile zanlıyı takip edip önünü keserek yakaladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Bu sahne bir sinema filminde değil İstanbul Ataşehir’de yaşandı” diyerek vatandaş ve polis memuruna teşekkür etti. 

13 Eylül Çarşamba günü İstanbul’da meydana gelen olayda, bir motosikletmi ile otomobil sürücüsü arasında tartışma çıktı. Otomobil sürücüsü, “muhtar” olduğunu belirterek motosiklet sürücüsüne silah gösterdi. Yaşananların ardından motosiklet sürücüsü, durumu trafik polisine bildirdi.

Muhtar“, olay yerinden uzaklaşırken polis ise yoldan geçen başka bir motosiklet sürücüsü Ömer Uğur’u durdurarak aracı takip ettirdi.

Bakan Yerlikaya’dan teşekkür

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, zanlıyı takip edip önünü keserek yakalayan Komiser Yardımcısı Çetin Gülen‘in videosunu paylaşarak teşekkür etti.

Bu sahne bir sinema filminde değil İstanbul Ataşehir’de yaşandı” diyen Bakan Yerlikaya, “Komiser Yardımcımız emniyet aracı ters istikamette kaldığı için bu kez bir kurye motosikletini durdurdu ve peşinde olduğu aracı yakaladı. Olayla ilgili adli işlemler devam ediyor. Görevini layıkıyla yerine getiren Komiser Yardımcımız Çetin Gülen’i tebrik ediyorum. Polisimize yardımcı olan motokurye sürücümüze teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir