Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Dilan Polat’ın yılbaşını ailesiyle geçirdiği iddialarını yalanladı

Kara para aklama suçundan tutuklan Dilan Polat’ın, Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan çıkarılıp 11 gündür İstanbul Bakırköy’de bulunan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü ortaya çıkması sonrası Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada Polat’ın önceki gün taburcu edilip yeniden cezaevine gönderildiği bildirilerek, “Tutuklu Dilan Polat’ın yılbaşını ailesiyle geçirdiği ve adı geçene ayrıcalık tanındığı yönündeki iddialar tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu iddialar iyi niyetten uzak, kamuoyunda olumsuz algı oluşturma amaçlıdır.” ifadeleri kullanıldı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, tutuklu Dilan Polat’ın yılbaşını ailesiyle geçirdiği ve kendisine ayrıcalık tanındığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi. Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Polat’ın “11 gündür hastanede olduğuna” ve “yılbaşını ailesiyle birlikte geçirdiğine” ilişkin haberler üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Açıklamada, Polat’ın rahatsızlığı dolayısıyla 5 Kasım 2023’ten sonra müteaddit defalar sağlık kuruluşlarına sevk edildiği ifade edildi.

DİLAN POLAT TABURCU EDİLİP CEZAEVİNE GERİ GÖNDERİLDİ

Polat’ın 15 Aralık 2023’te hastalık gerekçesiyle yaptığı başvuru üzerine, Marmara Ceza İnfaz Kurumları Devlet Hastanesi tarafından verilen sağlık kurulu raporuna istinaden, 29 Aralık 2023’te Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Polikliniğine sevk edildiğine işaret edilen açıklamada, muayene sonucunda Polat’ın aynı gün hastaneye yatırıldığı ve tedavisinin tamamlanması üzerine dün taburcu edilerek ceza infaz kurumuna alındığı kaydedildi.

“YILBAŞINI AİLESİYLE GEÇİRMEDİ”

Polat’ın hastanede kaldığı sürede Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’un 83. maddesi hükmü gereği, ailesiyle bir defaya mahsus olarak 5 Ocak 2024’te kapalı görüşme yaptığı aktarılan açıklamada, “Tutuklu Dilan Polat’ın yılbaşını ailesiyle geçirdiği ve adı geçene ayrıcalık tanındığı yönündeki iddialar tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu iddialar iyi niyetten uzak, kamuoyunda olumsuz algı oluşturma amaçlıdır.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir