Kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hâkim-savcı kartlarıyla gezen eski hükümlü Doğan Çelik, AKP milletvekili aday adayı oldu

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü yazısında AKP’den milletvekili aday adayı olan Doğan Çelik’e dikkat çekti. Terkoğlu, “Sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre ‘modern Sülün Osman’ı kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre ‘Yargıda Birlik finansörü’, adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AKP Milletvekili aday adayı olarak karşımızda” değerlendirmesini yaptı. 

Terkoğlu yazısında, “Çelik, kendisi hakkında, geçmişini unutturacak çeşitli haberler yaptırmış. Hakkında “hayırsever işadamı’ yazdırmış. Devletin Anadolu Ajansı bile, 31 Mart 2021’de, Kenan Evren’in Marmaris’teki Beyazev’ini Çelik’in aldığını, darbelere karşı demokrasi müzesi yapacağı haberini servis etmiş. Haberde “şehit kardeşi” olarak tanıtılan Çelik’in adeta reklamı yapılmış. Sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre “modern Sülün Osman”ı, kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre “Yargıda Birlik finansörü”, adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AKP Milletvekili aday adayı olarak karşımızda. Olur verilirse vekil bile olacak. Kim bilir, belki de söylediği gibi, “bildiği işi yapmaya”, AKP sıralarında vekil olarak devam edecek! Sonra biz oturup felaketimizi konuşacağız. Ne deprem ne sel… Felaketin doğadan değil, insanın kendi elinden olduğunu unutarak!” ifadesini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir