Kılıçdaroğlu’nun vaadi patladı! Almanya resmen yalanladı…Sana söz fiyaskosu

Katıldığı bir televizyon programında Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin vizeyi üç ay içinde kaldıracağını ve Türklerin vizesiz seyahat edebileceğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu’na Almanya’dan resmen yalanlama geldi.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA SORULDU

Almanya Dışişleri Bakanlığı’na, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya ve AB’ye vizesiz giriş yapılabileceğini, Almanya’nın adeta onaylayan bir açıklaması olduğu söyleniyor. Böyle bir açıklama var mı?” şeklinde Sabah Gazetesi tarafından soru soruldu.

“HABERİMİZ YOK”

Almanya Dışişleri Bakanlığı, verdiği yanıtta, “Alman hükümetinin bu yönde bir açıklaması olduğundan haberimiz yok” cevabını verdi.

 

Bunun üzerine net bir şekilde vizenin kaldırılıp kaldırılmayacağını soruldu.

“VİZE KALDIRILMAYACAK”

“AB’ye vizesiz seyahat olacağı ileri sürülüyor. Vize kaldırıldı mı? Kaldırılacak mı?” sorusuna da Dışişleri Bakanlığı’nın bir sözcüsü kısaca, “Hayır” cevabını verdi.

TEYİT İSTENİLDİ

Bu kez bakanlığa, “Bir açıklama da, vizenin üç ay içinde kaldırılacağı şeklinde. Vize mecburiyetinin kaldırılması yönünde planlar olduğundan haberdar mısınız? Bu açıklamayı teyit edebilir misiniz?” diye soruldu.

“ÜÇ AY”A DA YALANLAMA

Ancak bakanlık sözcüsü, sözlü olarak da bu soruyu net şekilde yalanladı. Almanya Dışişleri Bakanlığı, “Hayır, böyle bir plan yok. Bu açıklamayı bu şekliyle teyit edemeyiz” dedi.

KAYNAK: SABAH

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*