Zeynep Tunuslu’dan Uzay Heparı’nın ölümü ile ilgili açıklama: Demet Akbağ keşke araba kullanmayı bilseydi

Uzay Heparı, 20 Mayıs 1994 tarihinde, Demet Sağıroğlu’nun ilk albümü üzerinde çalışmaktayken, motosikleti ile Etiler Koç köprüsü üzerinde Demet Akbağ’ın park halindeki arabasına çarpmış ve boynu kırılmıştı. Hastanede 11 gün süren bitkisel hayatın ardından, 31 Mayıs 1994 tarihinde saat 10.50’de hayatını kaybetmişti.

DEMET AKBAĞ KAZA ANINI BÖYLE ANLATMIŞTI

Demet Akbağ, Uzay Heparı’nın geçirdiği trafik kazasının ardından o geceyi şu sözlerle anlatmıştı:
Saat 11 buçuk sularıydı. Müthiş bir ses geldi arabadan. İlk defa başıma bir şey geldi ne olduğunu anlayamamıştım. Birden bire durdu araba. Benim durmamla arkadan gelip çarpması bir oldu. Daha sonra arabamdan indim. Bir çocuk yatıyordu yerde, tanıyamadım. O sırada bir taksi geldi. Onu arabaya aldığımızda Uzay olduğunu farkettim. Hastaneye gidene kadar nefes alıyordu.

“BU TALİHSİZ BİR KAZA DEĞİL”

O dönem Uzay Heparı ile evli olan Zeynep Tunuslu, Gökay Kalaycıoğlu’nun sunduğu 360 Derece programına konuk oldu. Tunuslu, eşi Uzay Heparı’nın hayatını kaybettiği kazayı anlatırken; “Demet Akbağ keşke araba kullanmayı bilip yola çıksaydı ve kaza hiç olmasaydı. Bu talihsiz bir kaza değil, trafik kurallarının ihlaliydi. Araba kullanmayı bilmeyen bir insanın panikleyip kör noktada dörtlülerini yakmayarak beklemesi ile sonuçlanan bir şey. Maalesef Türkiye’de cezalar hafif oldukça araba kullanmayı bilmeyen insanlar bu tip kazalara sebep olacak” dedi.

“UMARIM YAŞI VE TALİHİ BENZEMEZ”

Tunuslu, “Beni yıllar sonra televizyon programına çağırıp gözlerimin içine bakarak ‘Oğlunun gözleri babasına benziyormuş. Umarım yaşı ve talihi benzemez” dedi.’Çok iyi tiyatrocusunuz tebrik ederim’ dedim. Sanki başka birinin hayatıymış gibi konuştu. Değişik hayatlar. Ondan oğluma karşı daha insani yaklaşım beklerdim” ifadelerini kullandı.

“SEZEN AKSU İNSANİ DAVRANMADI”

Uzay Heparı’nın vefatından sonra Sezen Aksu’nun insani davranmadığını düşünen Zeynep Tunuslu; “Samimiyetimiz hiçbir zaman olmadı. Dertleşmeyi beklemem. Sonuçta ona çok para kazandırmış bir bestecinin ardından bir bebek doğuyorsa haklarının verilmesi gerektiği taraftarıyım. Beni sevse de olur sevmese de. Belli bir protokol vardır. Bunlara uymayan bir insan olduğu için sitem etmem. Bu, onun karakteridir. O nedenle gelişi bana samimi gelmedi. Lohusayken kapı açıldı. Altınları ve fotoğrafçıları içeri girdi. Biraz geç oldu. Dokuz ay evvel aklın neredeydi? Olaya eski birlikteliği diye bakmadım. Ama çizdiği portre halkın insanı gibiydi. Ben öyle düşünmüyorum” dedi.

AŞK ÜÇGENİ!

Adı Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe ile de anılan Uzay Heparı, Aralık 1993’te modacı Zeynep Tunuslu ile evlendi. Öldüğü sırada hamile olan eşi, 5 Ocak 1995’te oğulları Uzay Kanat Heparı’yı dünyaya getirdi. Uzay Heparı’nın aşk üçgeni vefatından sonra da her zaman ilgi çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir